loading


Kdz. Ereğli Rotary Kulübünün gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi

Kulübümüzün 30. Yılın da Satışından elde ettiğimiz geliri Çocuk Felcini Sonlandırmak amacı ile Şehrimize özgü Çilek Reçelimiz. 
Osmanlı Çileği..
Dünyada sadace Karadeniz Ereğlide yetişen Osmalı çileği kendine has kokusu, aroması ve tadıyla ender bulunan bir meyve türüdür. Pembe rengi, orta boy oval görünümü, zengin aroması ve nefis kokosuyla Dünyada eşi bulunmayan Osmanlı Çileği,1900' lerin başında, Halil Paşa'ya çiçeği güzel olduğu için armağan edilen Arnavutköy çileğinin Karadeniz Ereğlisi'ndeki killi kestane topraklarıyla buluşması sonucu ortaya çıkmıştır..Çin'den Arnavutköye oradan da Ereğli'ye getirilen kralların meyvesi çilek, Ereğli'nin havasından mı suyundan mı bilinmez, kokusu ve tadıyla Dünyaya nam salarak meşhur Osmanlı çileği unvanını hak eder.
İçi beyaz, dışı pembe, damakta çabucak eriyen, kolayca ayıklanan bu meyveden acayip reçel yapılır. Reçel pişene kadar tencerenin başından ayrılınamaz, ev misler gibi çilek kokar..Dumanı tüten sıcak ekmeğe tereyağını sürdükten sonra kaşık kaşık sürersin, kokusu ile tadı birden hücum eder..Misss gibi doyulmaz tadına..


Kdz. Ereğli Rotary Kulübünün gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi
Azim Konserve
Azim Konserve
Azim Konserve
Azim Konserve